4.10.2019 – Christina Pluhar i l’Arpeggiata

L`Arpeggiata to francuski zespół działający od 2000 roku, który założyła i prowadzi Christina Pluhar. Składa się ze znakomitych solistów o europejskiej renomie i koncentruje na francuskim, włoskim i neapolitańskim repertuarze z początku XVII wieku, prezentowanym z dużym naciskiem na sztukę improwizacji i elementy sceniczne.

Christina Pluhar – austriacka harfistka i teorbistka, dyrektor artystyczna grupy L’Arpeggiata. Rozwijając swoją pasję do muzyki kształciła się na takich renomowanych uczelniach jak Konserwatorium w Hadze, czy Schola Cantorum Basiliensis pod okiem mistrzów: Toyohiko Satoh, Eugen Dombois’a, Hopkinson Smith’a, Paul O’Dette, Pat O’Brian’a oraz Jesper Bøje Christensen’a. Artystka wraz zespołem wystąpiła na gliwickim festiwalu podczas pierwszej jego edycji w 2008 r.

Zapraszamy na muzyczną wyprawę przez Morze Śródziemne. Wraz z największymi artystami wykonującymi muzykę dawną przemierzymy morski szlak wokół kolebki naszej cywilizacji. Christina Pluhar i l’Arpeggiata zabiorą nas na rejs z Portugalii aż po plaże Turcji, wzdłuż wybrzeży Hiszpanii, Katalonii, Grecji i Włoch. Muzyczny projekt Mediterraneo to odyseja pełna słońca i poezji!